Programi pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial

Format Standarde të Kontratave

Programi pėr pėrmbarim dhe legjislacion komercial (CLE) ka zhvilluar njė sėrė formash standarde tė kontratave, tė shoqėruara me komentatar ligjor dhe shėnime tė pėrgjithshme pėr pėrdoruesit, nė mėnyrė pėr tė trajtuar problemet e identifikuara nė praktikėn tregtare, me fjalė tė tjera, kėto forma standarde kėrkojnė qė tė sigurojė mjete pėr pėrdorim nė zonat qė janė tė njohura tė jenė mė problematike. Llojet e transaksioneve qė kėto forma standarde adresojnė janė ato tė cilat zakonisht pėrdoren dhe janė tė nevojshme pėr bizneset e Kosovė. 

 • Shkarko

  Forma Standarde e Kontratės pėr Ndėrtimtari

 • Shkarko

  Forma Standarde e Kontratės pėr Qiradhėnie

 • Shkarko

  Forma Standarde e Agro-Kontratės Pėr Transportin

 • Shkarko

  Forma Standarde e Agro-Kontratės Pėr Shitjen

 • Shkarko

  Forma Standarde e Agro-Kontratės Pėr Ndėrmjetėsimin (Brokerage Contract)

 • Shkarko

  Forma Standarde e Kontratės pėr Transport tė Mallrave

 • Shkarko

  Forma Standarde e Kontratės pėr Punėn

 • Shkarko

  Forma Standarde e Kontratės pėr Furnizim me Mallra

 • Shkarko

  Forma Standarde e Kontratės Pėr Shėrbime